Merhaba

0
1690

Parkta salıncak sırası bekleyen çocuk gibi bekledim seni. Biraz heyecan, biraz da salıncağı ‘başkası kapacak’ korkusu işte.

Cemal Süreya

Kişisel bir internet sayfası oluşturma fikrim ve hayalim aslında uzun zaman öncesine dayanıyor. Hatta bir hayli uzun zaman öncesine.

Hayatım boyunca hep bir şeylerle uğraşan biri oldum. Dolayısıyla da hep bir paylaşma isteği. Bu yüzden hep bir kişisel internet sayfam olsun istedim, olmadı. Sayfası olanlara hep hayranlık ve gıpta ile baktım. Zaman zaman kendim öğrenmek ve kendi sayfamı oluşturmak istedim, sabrım bir türlü yetmedi. Sanki ismime çok talep varmış gibi yıllarca emrahakcay.com ismini satın alarak yıllık ödemesini yaptım, bu bile motive etmedi.

Tabii sosyal medyanın kısmen kişisel bir sayfa yaratmaya olanak vermesi ile biraz da bu zamanı erteledi. Zaman zaman güncel tuttuğum bir bloğum vardı. Facebook portalında pek çok sayfayı oluşturmuştum. Diğer sosyal medya ortamlarında da yazıp çiziyordum, fakat hiçbir zaman istediğim gibi kişiselleştirilmiş bir sayfa hissi vermiyordu.

Sonunda bu hayalime kavuştum. Son derece yetenekli bir arkadaşımın el atmasıyla istediğim gibi bir internet sayfasına kavuştum. Uzun ömürlü olmasını umut ediyorum.

Ne var ya da ne olacak sayfamda? Öncelikle gerçekleştirdiğim ya da gerçekleşmesinde az çok katkım olan şeyleri paylaştım ve paylaşacağım. Kitaplarımın kısa birer tanıtımı var örneğin. Aynı zamanda çevirisini yaptığım kitapların da. Videolarımı paylaşacağım. Instagram ve Twitter sayfamı buradan gerçek zamanlı olarak takip etmek mümkün. Verdiğim eğitimler, katıldığım TV programları da buradan takip edilebilir. Yazdığım makaleleri de bir sekmede paylaştım. Fakat bundan bence daha önemlisi blog sayfası. En çok üzerinde durmak istediğim, kısa olsun uzun olsun fikirlerimi paylaşmak, gördüklerimi aktarmak istediğim yer tam da burası. O yüzden mümkün olduğunca güncel tutmaya ve yeni paylaşımlar yapmaya gayret edeceğim.

Olumlu bir şeylere katkıda bulunması ve bir hayat güncesi olması dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz