Sözsüz Sızıntı I-II

0
1634

“Araştırmacı – yazar Sevgili @emrahakcay59 ‘ ın mesleki deneyimlerini aktararak yazdığı ve sözsüz iletişimde baz aldığı beden dili üzerine güzel bir kitap okudum. Yaşanmış, güncel olayları anlattığı içinde bu konuda yazılmış kitapların klişelerinden oldukça uzak . Hani hep deriz ya anneler anlar çocuğun hareketinden ya da kadınlar anlar eşlerinin tavırlarından bu kitap meslek yaşamı boyunca sadece ülkemizde değil yurt dışında da binlerce insan topluluğu ile diyalog halinde olan bir uzmanın gözünden anlatılıyor. Kah bir cinayet zanlısını kah bir trafik suçlusunu ya da bir gaziyi ya da bir çocuğu tavır ve davranışlarından çözümlüyor .
Eğitimci ve rehabilitasyon uzmanı olmanın akreditasyonu ile bende çok iyi yakaladığımı düşünürüm mimikleri ve bu yüzden kitap çok ilgimi çekmişti.
Beden duruşu (postür) hakkında bilinmeyenleri okumanın çok gerekli olduğunu düşünüyorum zira insanın kendini ilk ele verişi duruşudur . El ve kol hareketleri ile bakışı , gözleri, gözbebeği birer anahtarıdır insan psikolojisinin ,hissiyatının. Bu konuda çok okuma yaptım ve genelde yabancı yazardı okuduklarım . Bizim kültürümüze ait olmayan vakalar haliyle biraz uzak geliyor bu kitap ışte bu anlamda boşluğu dolduracaktır akıcı ve anlaşılır olması hasebiyle .
.
#alıntı
. ” İletişimde tutarsız mesajlar , mesajı iletenin sözlerinin davranışları ile desteklenmemesi ve mesajın ıçerisinde bir bütünlük olmamasıdır .” #tavsiyeederim
İnsanın insanı anlamaya başladığı bu günlerde güçlü bir kaynak arayanlar için #tavsiyekitap.
Sevgiler 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz