Kesintisiz İletişim

0
1822

Beyninize ve bedeninize hoş geldiniz.

İletişim, en basit modeliyle kaynak ve alıcı arasında geçen mesaj alış verişi olarak tanımlanır. Konu beden dili olunca, İletişim Uzmanı Michael Argyle tanımı daha farklı bir formda sunar:

“Beden dili (sözsüz iletişim) çoğunlukla farkında olmayan bir kaynak ile çoğunlukla farkında olan bir alıcı arasında geçer.”

O kadar doğru bir tanımdır ki bu. İnsan bedenine çoğu zaman o kadar yabancıdır ki, bir kaynak olduğunun yani karşı tarafa mesaj verdiğinin bile farkında değildir. Farkında olmadığı mesajların içeriği de hedefi de belirsizdir. Nişan almadan gelişigüzel ateşlenmiş bir silahın kurşunları nasıl belirsiz yerlere giderse ve ne kadar tehlikeliyse, farkında olunmayan mesajların da içeriğini ve hedefi belirsizdir. Bir o kadar da problemlere neden olabilir.

Bu kitap sizi beyniniz ve bedeninizle buluşturuyor. İletişim doktorları Emrah Akçay ve Sefer Darıcı, beden dili ve yalan avcılığına dair pek çok bilimsel içeriği kestirmeden ve herkesin anlayacağı bir dille okurlarına sunuyor. Üstelik yedi saniyede olumlu bir izlenim oluşturarak sizi iletişim hedeflerinize ulaştıracak yöntemleri anlatarak. İş görüşmelerinde, sosyal ilişkilerde ve kadın erkek ilişkilerinde bu kitap hep yanınızda olacaktır.

Hazır mısınız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz